Ihmiset ovat todella paljon kysyneet minulta ketä suosittelisin äänestettäväksi Keski-Suomessa. Usein kysymys alkaa vielä tyyliin ” kun nyt sinua ei voi äänestää, niin osaatko sanoa, ketä olisi hyvä äänestää? ”
Minusta on hienoa, että ihmiset ovat yhteyksissä, mutta samaan aikaan harmittaa, kun en itse ole ehdokkaana ja huomaan kuinka paljon minulla olisi ollut kannatusta!
Kauko Isomäki on ehdokas jota olen usein suositellut nyt listalla olevista ehdokkaista. Kaukon kanssa on valtuustossa tehty hommia ja olemme useasta asiasta samaa mieltä esim. maahanmuuttopolitiikan järkevöittämisestä ja suomalaisen yrittäjyyden tukemisesta.
Kaukolla onkin vankkaa yrittäjätaustaa oman yrityksen pyörittämisestä ja hän on suomalaisen työntekijän puolella.